Ogólnopolska Konferencja Opieki Paliatywnej „Odchodzić bez bólu” 2022

Mamy przyjemność ogłosić, że już 23 września 2022 r. w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie naukowe – Ogólnopolska Konferencja Opieki Paliatywnej „Odchodzić bez bólu”. Spotkanie to zgromadzi ponad 350 specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy związanych zawodowo z opieką nad pacjentem u kresu życia. Zapraszamy do rejestracji: www.odchodzicbezbolu.pl.
23 września 2022 r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego głos zabiorą najważniejsze osobistości medycyny paliatywnej oraz pielęgniarstwa opieki paliatywnej w Polsce – eksperci podczas wystąpień
i dyskusji poruszą m.in. takie tematy, jak: nowoczesne metody leczenia bólu, ból przebijający, żywienie pacjentów u kresu życia, rany w hospicjach – postępowanie z odleżynami i owrzodzeniami nowotworowymi, sedacja paliatywna u dzieci, osoby nieheteronormatywne (LGBTQ+) w opiece paliatywnej i wiele, wiele innych. W spotkaniu weźmie udział ponad 350 pielęgniarek i lekarzy.
Najlepsi eksperci i prestiżowe patronaty
 Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Opieki Paliatywnej wykłady poprowadzą kluczowi eksperci w dziedzinie medycyny i opieki paliatywnej w Polsce.
Spotkanie objęły patronatem honorowym następujące instytucje: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej, Europejskie Stowarzyszenie „Czyste Leczenie”, Polskie Towarzystwo Naukowe Leczenia Ran i Organizacji Opieki, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki, Uczelnia Łazarskiego, a także Konsultanci Krajowi: w dziedzinie medycyny paliatywnej – prof. Wojciech Leppert, w dziedzinie geriatrii – prof. Tomasz Targowski, w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej – dr n o zdr. Mariola Rybka, w dziedzinie onkologii klinicznej, prof. Maciej Krzakowski, w dziedzinie farmakologii klinicznej – prof. Bogusław Okopień oraz w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej – prof. Jan Styczyński.
Organizatorami Ogólnopolskiej Konferencji Opieki Paliatywnej są: Wydział Nauk o Zdrowiu WUM, Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci UCK WUM, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz Vicommi Media.
Zapraszamy do rejestracji na stronie wydarzenia: www.odchodzicbezbolu.pl