European Trauma Course

 „European Trauma Course” organizowany jest 10 – 12 lutego 2020 r. w ramach realizowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu projektu POWER pod nazwą „Rozwój praktycznego kształcenia podyplomowego lekarzy w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu”. Kurs jest dedykowany chirurgom.

ETC jest wielodyscyplinarnym i zaawansowanym kursem urazowym, certyfikowanym przez międzynarodowe organizacje i towarzystwa lekarskie: European Society for Trauma and Emergency Surgery (ESTES), European Society for Emergency Medicine (EUSEM), European Resuscitation Council (ERC) i European Society of Anesthesiology (ESA). ETC zapewnia szkolenie dotyczące postępowania w urazach, z silnym naciskiem na prace zespołową i umiejętności nietechniczne, takie jak: praca zespołowa i kierowanie zespołem, realizacja zadań, podejmowanie decyzji, przewidywanie zagrożeń, efektywna komunikacja w zespole i z pacjentem. Więcej informacji o kursie znajdziecie Państwo na stronie: http://europeantraumacourse.com/etco/.

Kurs będzie prowadzony w języku angielskim ze względu na międzynarodową kadrę instruktorską i materiały kursowe. W czasie tego praktycznego kursu kandydaci uczestniczą w warsztatach opartych o 30 scenariuszy urazowych. Ćwiczenia odbywają się w małych czteroosobowych grupach, które tworzą zespoły urazowe w salach resuscytacji pacjentów z ciężkimi obrażeniami ciała. W czasie kursu uczestnicy są poddani ocenie ciągłej, a na koniec zdają egzamin praktyczny. Na kursie obowiązuje znajomość podręcznika, który kursanci otrzymują na miesiąc przed kursem.