Komunikat dotyczący umów na odbiór, transport i utylizację odpadów medycznych

Szanowna Pani Doktor,
Szanowny Panie Doktorze,

W odpowiedzi na postulaty zgłoszone na spotkaniu zorganizowanym w siedzibie naszej Izby w dniu 15 czerwca 2020 roku z adwokatem Marianem Jagielskim, którego przedmiotem było omówienie problemów wynikających z realizacji umów na odbiór, transport i utylizację odpadów medycznych, Opolska Izba Lekarska podjęła inicjatywę celem rozpoczęcia negocjacji z odbiorcami odpadów medycznych warunków nowych umów, które obowiązywałyby od stycznia 2021 roku.

Uważamy, że działanie w imieniu wszystkich członków naszej Izby, a więc działanie grupowe pozwoli nam wynegocjować korzystniejszą umowę, zarówno w odniesieniu do cen odbioru odpadów, jak i poszczególnych zapisów tej umowy dotyczących między innymi nienależytego jej wykonywania (terminowości odbioru odpadów, przerw w odbiorze odpadów, sporządzania kart odbioru odpadów) oraz warunków rozwiązania umowy.

Jednocześnie informuję, że posiadanie aktualnej umowy na odbiór odpadów medycznych nie jest przeszkodą dla uczestnictwa w inicjatywie. Istnieje bowiem możliwość rozwiązania obecnie obowiązującej umowy i zawarcia nowej, korzystniejszej.

Prosimy zatem osoby zainteresowane tą problematyką o zgłaszanie do Izby Lekarskiej swojego udziału w tej inicjatywie w terminie do dnia 24 lipca 2020 roku (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 77 454 59 39).

Jolanta Smerkowska-Mokrzycka
                                                                                     Prezes ORL