Portal "wytyczne.org"

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

W związku z realizacją projektu unijnego przez Naczelną Izbę Lekarską, w ramach którego powstała platforma internetowa wytyczne.org, serdecznie zapraszam do zapoznania się z informacjami o projekcie oraz do udziału w upowszechnianiu jego efektów.

W ramach projektu pięć zespołów, złożonych z ekspertów klinicznych, lekarzy praktyków, reprezentantów pacjentów oraz metodologów evidence - based medicine, opracowało wytyczne dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej:

1) Polskie wytyczne profilaktyki i leczenia zespołu pozakrzepowego
2) Wytyczne postępowania w dnie moczanowej w Polsce
3) Wytyczne postępowania w depresji u dorosłych dla lekarzy rodzinnych
4) Postępowanie w zaostrzeniach astmy u dorosłych – wytyczne dla lekarzy rodzinnych

Piąte wytyczne zespołu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej są w opracowaniu i ukażą się w przyszłym roku.

W związku z prowadzonymi działaniami informacyjnymi zapraszam do:

Proszę o zaangażowanie i rozpowszechnianie informacji o projekcie pośród Koleżanek i Kolegów w swoich regionach.

Dodatkowych informacji o projekcie udziela Pani Karolina Maciorowska – Ośrodek NIL ds. Wytycznych Postępowania w Praktyce Medycznej, telefon 22 559 13 43, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Madej