Uwaga RODO

Koleżanki, Koledzy,

Uprzejmie informuję, iż Opolska Izba Lekarska we współpracy z Warmińsko-Mazurską Izbą Lekarską w Olsztynie i dzięki uprzejmości Pani Prezes tej Izby, dr Annie Lelli, przekazuje do wykorzystania przez członków Opolskiej Izby Lekarskiej opracowania wzorów dokumentacji, związanej z dostosowaniem działalności leczniczej prowadzonej przez lekarzy i  lekarzy dentystów w formie praktyki zawodowej do wymogów przepisów, regulujących ochronę danych osobowych, w tym RODO. Autorem opracowań dokumentacji jest  radca prawny, Pani Katarzyna Godlewska.

Wzory dokumentacji są udostępnione do wykorzystania tylko  i wyłącznie członkom Opolskiej Izby Lekarskiej w wersji edytowalnej, tak by każdy mógł dostosować je do swoich potrzeb.

MATERIAŁY

Celem  uzyskania loginu i hasła dostępu i zapoznania się z wyżej wymienionymi szablonami dokumentacji, konieczne  jest przesłanie  przez osoby zainteresowane  maila  do Opolskiej Izby Lekarskiej  z podaniem swego  prawa wykonywania zawodu (konieczne do weryfikacji przynależności do Opolskiej Izby Lekarskiej) na jeden z podanych poniżej adresów e-mail:

Dokumenty te zostały sporządzone jako  materiał  pomocniczy dla członków Opolskiej Izby Lekarskiej  i należy je dostosować do  prowadzonej działalności, gdyż odpowiedzialność za wdrożenie RODO spoczywa na Administratorze danych.

Proszę o nieudostępnianie tych materiałów osobom  nie  będącym członkami Opolskiej Izby Lekarskiej.

Lek. dent. Jolanta Smerkowska-Mokrzycka

Prezes Opolskiej Izby Lekarskiej.