ELEKTRONICZNE ZWOLNIENIA LEKARSKIE

Oddział ZUS oraz Opolska Izba Lekarska zamierzają zorganizować w siedzibie Izby przy ul. Grunwaldzkiej 23 cykl spotkań z pracownikami ZUS, którzy na miejscu oferują możliwość założenia osobom zainteresowanym profilu na PUE ZUS oraz profilu zaufanego ePUAP (bezpłatnego podpisu elektronicznego).

Od II połowy przyszłego roku obowiązywać będą już wyłącznie elektroniczne zwolnienia. By móc je wystawiać lekarze muszą posiadać swój profil na PUE ZUS. I właśnie temu celowi maja służyć te spotkania. Planujemy kilka takich spotkań w miesiącu październiku i w następnych. Najpierw jednak oczekujemy na zgłoszenia Koleżanek i Kolegów, którzy będą  chętni do wzięcia udziału w tych spotkaniach (zależy nam na odpowiedniej liczbie uczestników). Prosimy więc o zgłoszenie chęci uczestnictwa w Biurze naszej Izby. O terminach spotkań będziemy informować głównie na naszej stronie internetowej.

Szczegółowe informacje dotyczące elektronicznych zwolnień można uzyskać w  Oddziale Opolskim ZUS pod numerem 77/45-11-794.